Marka Avukatı Eskişehir

Marka Avukatı Eskişehir

Marka Avukatı Eskişehir

Marka, ticari kurumlara özgü olarak karşımıza çıkan bir kavramdır. Bunun tam olarak karşılığı ise şöyledir; herhangi bir ticari işletmenin ürettiği mal ile verdiği hizmetin, başka isimlerden ve ticari kurumlardan ayrılması için kullanılan her türlü işarete marka adı verilmektedir. Özellikle yargısal anlamda ortaya bir ihtilaf çıktığında ayırıcı ve işaret kelimelerinin çok büyük bir öneme sahip olduğunu gerekmektedir. Marka Avukatı Eskişehir, bu alanda ortaya çıkan davalar ile ilgilenmektedir.

Marka Avukatı Hangi Konularda Hizmet Vermektedir?

Marka avukatının bakmış olduğu davaların konuları şunlardan oluşmaktadır;

  • Her türlü markada hem adres hem de isim değişikliği gibi durumlar yaşanabilmektedir. Buna dair süreci hukuki anlamda yönetirken bir avukattan yardım almak en mantıklı şeydir.
  • Markalar, tescil ile bunu garanti altına alırlar. Böylelikle kanun koruması altına girerler. Buna diğer işletmelerin, sadece haklı gerekçeler göstererek itiraz etme hakkı saklı tutulmuştur. Bu süreç içinde Eskişehir Marka Avukatı size gerekli olan tüm desteği hızlı bir şekilde verecektir.
  • Bir işletmenin marka başvurusu yapması son derece önemlidir. Bu noktada yetkili olan kurum Türk Patent Enstitüsüdür. Bu noktada avukat ile başvuru işlemini gerçekleştirmek her zaman çok daha mantıklı olacaktır.
  • Tescil işlemi ise bir diğer aşamadır. .

Markanın devri gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Başka bir kişi ya da işletmeye gerçekleştirilir. Hukuki bir süreci vardır.Uzmanlık alanı çerçevesinde aynı zamanda marka ihlalinden dolayı ortaya çıkan hem maddi hem de manevi tazminatlar mevcuttur. Buna dair davalar Eskişehir Avukat ile başarılı olarak açılabilir.

05 Nisan 2019
1.659 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bizi Arayın !