Tüketici Hukuku Avukatı Eskişehir

Tüketici Hukuku Avukatı Eskişehir

Tüketici Hukuku Avukatı Eskişehir

Mal almak ve mal satmak karşılıklı olarak gerçekleştirilen bir eylemdir. Dünyanın her yerinde üreten ve tüketen olmak üzere iki sınıfın olduğunu görmekteyiz. Çok uzun yıllar boyunca gücü ve parayı elinde bulunduran taraf, her zaman satın alan kişiye karşı daha üstün olmuştur. Ancak modern devlet kavramının doğması ile beraber bu noktada bir takım düzenlemeler yapılmıştır. Ortaya da Tüketici Hukuku kavramı çıkmıştır. Eskişehir Tüketici Hukuku Avukatı, ortaya çıkan mağduriyetlerin giderilmesi konusunda çok iyi bir iş çıkarmaktadır.

Tüketici Avukatı Ne Tip Davalara Bakar?

Tüketici Hukuku Eskişehir çerçevesinde çalışan avukatın bakmış olduğu davalar söz konusudur. Bunların başında ise ayıplı mal satımı gelmektedir. Böyle bir durum yaşandığı zaman tüketicinin birtakım hakları söz konusudur. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kişi, satın almış olduğu malı istediği zaman bir misli olacak şekilde değiştirebilmektedir. Buna dair tüm hükümler açık bir biçimde ifade edilmiştir. Olumsuz bir geri dönüş olması halinde ise devreye girecek avukat ile bu hakkınızı yasal bir şekilde talep edebilirsiniz.
  • Ayıplı malın satın alındığının fark edilmesi durumunda bunun onarımını talep etme hakkı da söz konusudur. Buna göre masrafların hepsi satıcı tarafından karşılanacaktır. Fakat ortaya çıkacak masrafın fazla olmaması gerekmektedir. Bu kurala göre hareket edilmelidir.
  • Ayrıca tüketiciye tanınmış bir diğer hak ise satılan malın geri iade edilmesidir. Bunun anlamı ise sözleşmeden vazgeçmektir. Özellikle son dönemde internet üzerinden yapılan satışlarda bu ilkeye göre hareket eden çok sayıda kişi vardır. Buna mesafeli satış sözleşmesi denilmektedir.

Eskişehir Avukat bu tip durumlarda devreye girerek, hakkınız olan değişimin yapılmasını sağlar ya da parayı tahsil eder.

08 Nisan 2019
2.487 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bizi Arayın !