Eskişehir Çekişmeli Boşanma Avukatı

Eskişehir Çekişmeli Boşanma Avukatı

Eskişehir Çekişmeli Boşanma Avukatı

Çekişmeli Boşanma davalarında bireyler tek taraflı veya nafaka, mal ayrılığı, velayet gibi noktalarda anlaşamaması durumlarında başvurmaktadır. Türk Medeni Kanununda çiftler arasında çoğu zaman uzlaşma sağlansa da bazı noktada ani boşanma kararları ile birlikteliklerini sonlandırmak isteyen insanların avukatlardan yardım almasını tavsiye ederiz.

Çekişmeli Boşanma Davaları Hangi Durumlarda Meydana Gelir ?

– Evliliğin bir yılı doldurmaması durumlarında,
– Bireylerin ikisinin de boşanmayı kabul edip, etmediği durumlarda
– Velayet, nafaka, tazminat veya mal ayrılıkları konusunda bireylerin anlaşamadığı noktada

Bireyler Türk Medeni Kanununa göre evlilikleri bir yılı aşmamışsa isteseler de anlaşmalı bir şekilde boşanamazlar.Bu durum mahkemelerce Çekişmeli Boşanma davalarına dönüşmektedir. Evliliklerini bitirmek isteyen insanlar tek taraflı olarak da boşanma davasını açabilmektedir. İki tarafında istemesi veya talep etmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu durumda boşanma protokolü, sözleşme, deliller veya tanıklar mahkemece istenmekte veya çağırılabilmektedir.

Hak kayıplarının yaşanmaması için mutlaka  boşanma avukatından yardım almanızda fayda olacaktır.

Çekişmeli Boşanma Davalarının Süreleri Nedir ?

Bireyler hızlı bir şekilde yollarını ayırmak isteseler de boşanma davaları içinde belli bir süre gerekmektedir. Çünkü davaların bağlı olduğu şehre göre yoğunluk değişebilmektedir. Normal olarak davaların açılması halinde ortalama olarak dört ay içerisinde duruşmaya çıkılmaktadır.

İlk duruşma sonrasında altı ile sekiz ay içinde davalar bitmektedir. Daha sonrasında temyiz incelemeleri için dosyalar Yargıtay’a gitmektedir. 9 ila 15 arasında süren inceleme sonrasında ortalama 1 ay içerisinde nüfus kayıtlarına işlenebilmektedir.

Çekişmeli Boşanma davaları süresi boyunca bireyler mahkemelere gitme gibi bir zorunluluğu yoktur. Vekalet verdikleri bir avukat onların adına mahkemelere katılabilir. Duruşmalarda onları temsil edebilir. Peki bu tarz boşanma durumlarında avukatların önemi nedir ? İşte herkesin merak ettiği sorulardan bir tanesi olan bu noktaya da açıklık getirmek istiyoruz, çünkü eskişehir boşanma avukatı olarak verdiğimiz hizmetler sizlerin hak kayıpları yaşamadan en hızlı şekilde sonuca ulaşmanızı sağlamak. Ayrıca ;

–  Davanın açılması, takip edilmesi
–  Dilekçelerin hazırlanarak yazılması
–  Duruşma tarihlerinin takibi
–  Temyiz dilekçesinin hazırlanması ve yazılması
–  Kararların takibini sağlamak

Eskişehir avukat olarak kısaca bütün dava boyunca en ince ayrıntısına kadar takip ederek, aksilik veya pürüzler oluşması durumunda sizleri bilgilendirerek en kısa yoldan çözüme kavuşturmak için 0507 098 70 18 telefon numarası veya bilgi@cerenkerey.com mail adresi üzerinden açılmış veya açmayı düşündüğünüz boşanma davalarınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

13 Şubat 2019
1.598 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bizi Arayın !