Boşanma Avukatı Eskişehir

Boşanma Avukatı Eskişehir

Boşanma Avukatı Eskişehir

Aile mahkemelerinde görülen davalara baktığımız zaman ilk sırada boşanmanın olduğunu görmekteyiz. Eşlerin uyumsuzluğundan dolayı mahkemeye başvurması ile başlayan bu süreç, duruma göre kısa ya da uzun vadede sonuç verebilmektedir. Boşanma Avukatı Eskişehir, bu kapsamda süreci yönetmesi ile bilinir. İki tip boşanmadan bahsetmek mümkündür. Bunlardan birisi çekişmelidir. Tarafların anlaştığı ya da mutabık kaldığı bir durum yoktur. Hatta eşlerden birisinin boşanmayı istememesi de söz konusu olabilir. Böyle davaların sonuçlanması genellikle zaman alır. Anlaşmalı boşanma ise bunun tam tersidir. Birkaç celse içinde neticelenmektedir. Ancak iki tip davada da bir avukatın olması, büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Boşanma Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Eskişehir Boşanma Avukatı, şu tip davalara bakmaktadır;

  • Çekişmeli ve anlaşmalı olarak tanımlanan boşanma davalarında görev yapar. Dilekçe doldurulması ve başvuru ile başlayan süreci en başından beri yürütmektedir.
  • Evliliğin iptal edilmesi gibi bir dava türü vardır. Bunla bağlı olarak ayrılık davaları da söz konusudur. Avukat bu tip durumlarda hizmet vermektedir.
  • Nafaka, boşanma davaları içinde en çok karşımıza çıkan olayların başında gelmektedir. Genellikle büyük bir sorun haline gelir. Özellikle bunun azaltılması ya da kaldırılması gibi durumlarda, bir avukatın yardım almanızı öneririz.
  • Son dönemdeki boşanma davalarının büyük bir kısmında çocukların velayeti gibi bir sorun çok sık görülmektedir. Bu konuda büyük bir tecrübeye sahip olan avukat, başarılı bir şekilde süreci götürebilmektedir.
  • Boşanma ile bağlantılı olarak eşlerin mal paylaşımı da dava konusudur. Bu tip durumlara yine boşanma avukatı bakar.

Eskişehir Avukat, çok kısa sürede halledilse bile anlaşmalı boşanma davalarında mutlaka tutulmalıdır. Çünkü birtakım prosedürlerden dolayı kararın açıklanması ertelenebilir. Bu süre, avukatın yardımı ile aşağı çekilmektedir.

31 Aralık 2020
2.558 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bizi Arayın !