Tepebaşı ceza avukatı

Tepebaşı ceza avukatı

Tepebaşı ceza avukatı

Eskişehir tepebaşı ceza avukatı olarak faaliyet gösteren Ceren Kerey, ceza hukuku konusunda müvekkillerine her zaman yardımcı olmuştur. Her türlü suç, şikayet, kovuşturma veya soruşturma konularında müşteki vekili ve gerekse sanık müdafi olarak temsil etmektedir. Türk ceza kanununa göre kanunların temel amacı suç işlemeleri önlemektir. Bu yüzden bu hususlar göz önünde bulundurarak ihlal eden her tüzel veya gerçek kişi için önem arz etmektedir.

Belirtmek isteriz ki ceza sorumlulukları şahsidir, yani kimse başkasına ait bir suçtan ötürü sorulu tutulmaz. Ceza hukukunun uygulanan yaptırımları ise hapis cezası ve adli para cezasıdır. Her cezanın belirlenmesi için bir süreç oluşur, mahkemede hakim suçun işlendiği biçim, kullanılan araç, zaman ve yer, suçun konusu, meydana gelen zarar veya tehlikenin ağırlığı, kast veya taksirle suç işleme,amaç ve saiki göz önünde bulundurularak hakim cezanın alt veya üst sınırlarını arasında temel cezayı belirlemektedir.

Eskişehir ceza avukatı olarak suçun oluşmasından cezanın infazına kadar süreç oldukça önemlidir. Çünkü burada kişilerin hak ve hürriyetleri söz konusu olunca dava sürecinde delillerin toplanması, doğru ve düzgün bir şekilde savunma hazırlanması, suçun kasten mi yoksa dikkatsizlik,özensizlikle mi işlenmiş olduğunun net bir şekilde ifade edilebilmesi gibi “eskişehir ceza avukatı” Ceren Kerey gibi avukatlardan destek almanız, davanın sürecini oldukça olumlu bir şekilde ilerletecektir.Türk Ceza Kanununda bir çok suç düzenlenmiştir, bu başlıkları şu şekilde ifade edebiliriz ;

– Hayata karşı işlenen suçlar
– Vücut dokunulmazlığına karşı işlenen suçlar
– Cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlar
– Özel hayata ve hayatın gizli alanına karşı işlenen suçlar
– Adliyeye karşı suçlar
– Kamu idaresinin güvenirliğini ve işleyişine zarar verme

Ceza Hukuku konusunda Avukatlar Önemi Nedir ?

Tüzel veya gerçek kişiler için ceza hukuku alanındaki avukatlar; şüpheliyi, sanığı, mağduru, şikayetçiyi, katılanı, suçtan sorumlu kişi veya kişileri temsil edebilmektedir. İfade ve sorgu esnasında, soruşturma sürecinde, davalı veya davacıyı temsil ederek en etkili sonuca ulaşmasını sağlaması konusunda yardımcı olmaktadır. İnsanlar için Özgürlük hakkını kaybetmesi çok kötü bir durumdur, ceza hukuku bakımından sulh ceza, asliye ceza mahkemeleri veya ağır ceza mahkemeleri gibi ceza davalarında yardımcı olmaktadır.

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi ceza davaları kişilerin direk yakından etkiliyor olması nedeniyle riske atılmaması gereken bir konu olduğunu belirtmek istiyoruz. Eskişehir avukat olarak ceza hukuku alanında müvekkillerimize verdiğimiz hizmetler ise ;

-Şikayet dilekçesi ve eklerinin hazırlanması
– Kollukta, savcılıkta ifade alınması sırasında
– Ağır ceza mahkemelerinde sanık müdafi ve müşteki vekili olunması
– Asliye ceza mahkemelerinde sanık müdafi ve müşteki vekili olunması
– Sulh ceza mahkemelerinde sanık müdafi ve müşteki vekili olunması
– Savcılık verilen takipsizlik kararlarına itiraz edilmesi
– Tutuklama ve koruma kararlarına itiraz edilmesi
– Temyiz dilekçesi hazırlanması

Eskişehir ceza avukatı olarak müvekkillerimize yardımcı olabilmek için açılacak davalarınız da veya açılmış davalarınızda 0507 098 70 18 telefon numarası veya bilgi@cerenkerey.com mail adresi üzerinden danışmanlık ve avukatlık hizmeti alabilirsiniz.

07 Ocak 2021
1.466 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bizi Arayın !