Eskişehir Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Eskişehir Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Eskişehir Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Anlaşmalı boşanma davaları, dilekçe, dava açılımı, gerekli evrakların hazırlanması gibi bir çok hukuki noktada sizlere avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Anlaşmalı boşanma Türk Medeni Kanunun 166. Maddesinin 3. Fıkrasında düzenlenmiştir.Bu nedenden ötürü ;
– En az bir yıl süren evlilikler
– Bireyler anlaşmalı bir şekilde başvurmaları gerekmektedir.
– Her noktada anlaşma sağlanmış olması gerekmektedir.( Nafaka, tazminat, velayet, mal dağılımı vb.)

Hakim bireyleri dinleyerek evliliğin ortak bir şekilde bitmiş olduğunun kanaatine varınca boşanma gerçekleşir. Anlaşmalı boşanma gerçekleşebilmesi için, velayet, nafaka, tazminat, mal varlığının paylaşımı gibi her noktada anlaşılmış olması gerekmektedir. Eğer taraflardan biri bu gibi durumlarda itiraz ederse mahkeme davayı çekişmeli boşanma davasına döndürmektedir. Anlaşmalı bir şekilde boşanma gerçekleşmez.

Çekişmeli boşanma davalarına göre daha hızlı sonuçlanan anlaşmalı boşanma davaları konusunda herhangi bir hak kaybı yaşamamanız adına avukatlardan yardım almanızda fayda olacaktır. Çünkü boşanma protokolü hazırlanırken, mal paylaşımı yapılırken, tazminat hazırlanırken dikkatli olunması gerekmektedir. Sonuçlanan davalarda yapılan işlemlerden kaynaklı oluşan yanlışlıklar değiştirilemez.

Anlaşmalı Boşanma Davaların da taraflar bizzat mahkeme günü ve saatinde orada olmak zorundadırlar. Çünkü hakim bizzat kendilerine sorular yönlendirmektedir. Boşanma isteklerini kendilerinden duymaktadır. Bu nedenle mutlaka mahkemede bulunma zorunlulukları vardır. Anlaşmalı boşanma davaları tek celsede bitebilmektedir. Hakim herhangi bir itiraz görmez ve her şey doğru bir şekilde ilerlemişse en kısa sürede boşanma gerçekleşmektedir.  İlla davaların anlaşmalı boşanma davası açma gibi bir zorunluluğu yoktur. Çekişmeli boşanma davaları da sonrasında anlaşmalı boşanma davasına dönebilmektedir.Bu gibi durumlarda eskişehir boşanma avukatı olarak sizlere en hızlı ve etkili sonucu yaşatabilmek için yardımcı oluyoruz.

Yurt dışında yaşayan kişiler davaya katılma zorunluluğu bulunmaktadır. Dava öncesinde boşanmak istenirse Ülkeye giriş yaparak dava gününde katılma zorunluluğu vardır. Eskişehir avukat olarak sizlere açılmış boşanma davaları, veya açmayı düşündüğünüz davalarınızda 0507 098 70 18 numaralı hat üzerinden veya bilgi@cerenkerey.com mail adresi üzerinden bizlere ulaşabilir, davanız veya davalarınız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

14 Şubat 2019
1.528 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bizi Arayın !