Eskişehir Fikri Mülkiyet Avukatı

Eskişehir Fikri Mülkiyet Avukatı

Eskişehir Fikri Mülkiyet Avukatı

Eskişehir avukat hizmetlerinde en deneyimli avukatlardan biri olan Ceren Kerey, davaları başarılı biçimde takip etmesi ve sonuçlandırmasıyla tanınmaktadır. Fikri ve Sınai Haklar Hukuku’nun konusu içinde olan fikri mülkiyet ile ilgili olarak da danışanlarına ve müvekkillerine kapsamlı biçimde destek vermektedir. Fikri mülkiyet kavramı içinde manevi ve maddi değerler de yer almaktadır.

Hukuki Alanda Danışmanlık ve Avukatlık Hizmetleri

Eskişehir fikri mülkiyet avukatı olarak Ceren Kerey, bu alanda birçok dava almaktadır. İnternetin yaygın hale gelmesinin de etkisiyle fikri mülkiyet hakları davalarında büyük bir artış gözlemlenmektedir. Müzik albümlerinin izinsiz çoğaltılması ve kamuoyu ile paylaşılması, korsan film siteleri, başka birinin icadını kendi icadı gibi gösterme, korsan kitap basma vb. pek çok durum fikri mülkiyet hakları ile bağlantılıdır.

Telif hakları, eserlerin oluşumunun sonrasında otomatik olarak doğar.Bu noktada eserlerin korunmasına ihtiyaç duyulmaktadır.Eserlerin kamuya sunulmasından sonra koruma şartları sağlanmış olur. Türkiye’de kanunlarımıza göre bir eserin tek sahibi onu meydana getiren kişidir. Ancak bir eserin birden fazla sahibi de olabilmektedir.Bunu size bir örnekle açıklamak istersek ; örneğin vizyona girecek bir filim üzerine, senaryo yazarı, özgün müzik bestesi, gibi bir çok kişi eserin sahibi olabilir.

Patent eserlerinin korunmasında bilinmesi gereken bir nokta vardır ki, Her Patent sadece başvuru yapılan ülkede koruma sağlamaktadır. Farklı ülkelerde de koruma istendiği taktirde o ülkeden tekrardan başvuru yapılması gerekmetkedir.

Sınai Mülkiyet Hakkı Türlerine Göre Koruma Zamanları ;

– Marka – 10 Yıl
– Patent – 20 Yıl
– Faydalı Model – 10 Yıl
– Endüstriyel Tasarım – 5 Yıl
– Entegre Devrelerin Topoğrafyaları – 10 Yıl
– Bitki Çeşitlerine ait Islahçı Haklar – 25 Yıl

Eskişehir avukatlar arasında fikri mülkiyet hukukunda deneyimli kişilerden biri olan Ceren Kerey, tüm bu izinsiz kullanmalara, fikir hırsızlıklarına, çoğaltıp dağıtma gibi durumlara karşı titiz, ayrıntılı bir danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. Avukatlık hizmeti için dilerseniz Eskişehir’deki büroda yüz yüze görüşmek adına randevu alın ya da online olarak soru yöneltebilirsiniz.

09 Şubat 2019
1.365 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Selahattin Erenoğlu dedi ki:

    Sn Avukat hanım. Merhabalar
    İnternet Dailmation da 2004 yılı Rahmetli Babamın oğlumun sünnetinde söylediği görüntülü kayıtları olan birbirine bağlı iki türküyü’ 2012 yılı Belçika gent üniversitesi öğretim üyelerinin Babamla yaptığı söyleşi aralarında aynı iki türküyü söylemiş.O topluluk ta bulunan ve babama Ben köprüden geçerken türküsünü de söyler misin ( Ses kaydı var) şahıs uyardığım halde iki türküyü derleyip kaynak olarak kendini gösterip TRT rep denetimden geçirmiş.
    Tüm bilgi ve belgeler elimde .Ayrıca davalık babama ait belgesi olan iki türkü daha mevcut.Siz bu davayı üstlenirmisiniz? İyi akşamlar

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bizi Arayın !