Miras Avukatı Eskişehir

Miras Avukatı Eskişehir

Miras Avukatı Eskişehir

Miras kavramı son derece eskidir. Hatta insanlık ile yaşıt olduğunu söylemek mümkündür. Zamanla hukuki olarak özel bir dal haline gelmiştir. Miras, ölmüş olan bir kişiden geriye kalmış her türlü borç, mal, alacak ve hakları ifade etmek için kullanılmaktadır. Geride bırakılan mirasa tereke adı verilmektedir. Bu kelime, yüzlerce yıldan beri hukukumuz içinde karşımıza çıkmaktadır. Eskişehir Miras Avukatı, Mirasa dair her türlü davaya bakar. İhtilafların giderilmesi konusunda tam anlamı ile donanımlıdır.

Miras Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Miras avukatının bakmış olduğu davalar şöyledir;

  • Miras nedeni ile bir istihkak davası ortaya çıkabilmektedir. Miras Avukatı Eskişehir, bu konuda gerekli olan tüm bilgilere sahip olduğu için davayı en başından sonuna kadar takip ederek, haklarınızı başarılı bir biçimde savunmaktadır.
  • Buna ek olarak mirassın reddi çok sık karşımıza çıkan bir kavramdır. Buna dair değişik örnekler söz konusudur. Borcu olan bir kişinin ölümünden sonra onun çocukları bu tip bir hakkı tercih ederek, mirası reddedebilirler. Böylelikle borcu ödemek zorunda kalmazlar.
  • Buna ek olarak mirasçılık olarak bilinen durumun kanıtlanması için bir belgenin çıkarılması şarttır. Avukat, bu konuda da hizmet vermektedir.
  • Türkiye’de en çok mahkemelere taşınan konu ise kalan mirasın paylaşılmasıdır. Bu duruma dair sık bir şekilde ihtilaflar çıkmaktadır. Bunların çözümü için dava açılması gerekmektedir. Bu sürecin başarılı bir miras avukatı tarafından yürütülmesi her zaman kişi için büyük bir avantaj anlamına gelecektir.
  • Miras bırakan kişinin mal varlığının tespit edilmesine dair açılmış olan dava ise bir diğer durum olarak karşımıza çıkıyor.

Eskişehir Avukat, bu davalara dair sahip olduğu engin tecrübe ile size kılavuzluk yapacaktır.

06 Nisan 2019
1.607 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bizi Arayın !