Bilişim Avukatı Eskişehir

Bilişim Avukatı Eskişehir

Teknolojinin gelişmesi toplum ve bireyler için her zaman büyük bir avantajdır. Ancak bunun birtakım olumsuz sonuçları da ortaya çıkmaktadır. Özellikle internetin yaygınlaşması her ne kadar hayatı kolaylaştırsa da, suçun niteliğini ve çeşitliliğini arttırmıştır. Bundan dolayı Bilişim Hukuku adı ile bir kavram doğmuştur. En basit tabiri ile bu kavramı, internette işlenen her türlü suç olarak tanımlayabiliriz. Bu durum Bilişim Avukatı ilgi alanına girmektedir. Çünkü her hukuk dalında olduğu gibi bunda da özel bir şekilde kendisini geliştirmiş avukatlar söz konusudur.

Bilişim Suçları Avukatı Hangi Davalara Bakmaktadır?

Eskişehir bilişim avukatı, şu davalara bakmaktadır;

  • TCK içinde madde 243’e göre bilişim sistemi içine yasal olmayan bir şekilde girme suçu vardır. Buna halk tabiri ile hack adı da verilmektedir. Özellikle bir kişi ya da kuruma ait olan bir web sitesine yapılan saldırılar bu kapsamda değerlendirilmektedir. Bundan dolayı mevcut konu bilişim avukatının alanı içerisindedir.
  • Türk Ceza Kanunu’nun 245/a bendine göre ise yasaklanmış olan bir program ve cihazı kullanmak suçtur. Bu tip durumlar çok sık bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.
  • TCK kapsamındaki 244.maddede belirtildiği üzere internet ortamındaki bir sistemi bozma, onu engellemeye çalışma, ilgili yerde bulunan verileri yok etme, erişimi engelleme ya da bunları değiştirmek suç olarak tanımlanmıştır.
  • Kredi kartı ya da banka kartının kötü bir şekilde kullanılmasının da TCK içinde suç olarak görüldüğünü eklemek gerekiyor.

Eskişehir Avukat, bilişim konusundaki tüm terimlere hakimdir. Bu konuda yardım veya destek almak için iletişim sayfasından bizlere ulaşabişirsiniz.

02 Nisan 2019
1.143 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bizi Arayın !